Spiralli Defter

Üzerinde yazı ve çizim yapılabilecek kağıtların birleştirilmesiyle oluşturulan bir defter çeşididir. Matbaa ürünleri arasında en çok talep edilenlerden biri olan spiralli defterlerin kapak ve arka kısımlarında karton kullanılmakta ve spiral adı verilen bir malzeme ile birleştirilmektedir.

Bu sayede defter sayfalarının kolayca çevrilebilir olması sağlanmaktadır.

Promosyon Spiralli Defter

Spiralli defter, firmaların promosyon ürünü olarak seçtiği ürünler arasında ön sıralarda yer almaktadır. Spiralli defter, kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra, geniş bir zaman diliminde kullanılabilmesi nedeniyle de çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ön ve arka yüzünde geniş reklam alanlarının bulunması, spiralli defterlerin promosyon ürünleri arasında ön plana çıkmasında önemli bir etken olmaktadır.

Spiralli Defterin Özellikleri

Matbaa ürünleri arasında en çok kullanılan ürünlerden biri olan spiralli defteri normal defterlerden ayıran en önemli özelliklerin başında; sayfa ile ön ve arka kapakların spiral adı verilen bir malzeme ile birleştirilmesi gelmektedir. Spiralle birleştirile sayfaların kolaylıkla çevrilebilmesi, defterin katlanarak da kullanılmasına imkân tanıdığından, hem kullanım kolaylığı sağlamakta hem de defter daha uzun süre yıpranmadan kullanılabilmektedir.

Spiralli defterler, farklı ebatlarda üretilebilmekte ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kareli, çizgili ya da düz beyaz kağıtlar kullanılabilmektedir. Dikey ya da yatay kenarından birleştirilme imkânına sahip olan spiralli defterler bu açıdan da kullanım kolaylığı sağlamakta ve çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Matbaamızın ürün yelpazesinde bulunan spiralli defter üzerine firma logosu gibi firmayı tanıtan görseller ofset baskı tekniği kullanılarak uygulanmakta ve müşterimizin kurumsal kimliği ile uyumlu hale getirilmektedir.

Spiralli Defter Tasarım ve Basımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spiralli defterlerin tasarımı sırasında, kullanım amacı ve eğer promosyon ürünü olarak basılacaksa hitap ettiği kitle önem kazanmaktadır. Özel sert kapaklı ürünler, daha dayanıklı olmaları nedeniyle özellikle saha çalışanlarının fazla olduğu sektörler tarafından tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Defter Fiyatları

Matbaa sistemlerimiz kullanılarak üretmekte olduğumuz spiralli defterlerin tasarımı sırasında, her detaya son derece önem verilmekte, müşterilerimiz tarafından yapılan tasarımlar da birebir baskıya yansıtılmaktadır. Spiralli defter tasarımı sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de; defterde kullanılan renklerin uyumudur. Defterin birleştirilmesinde kullanılan helezon spiral gibi malzemelerin renklerinin firma logosu ve renkleriyle uyumlu olması ortaya daha şık bir sonuç çıkmasında etkili olmaktadır.