Not Defteri

Notluk, bloknot, küp blok gibi isimlerle de anılan ve not tutmayı mümkün kılan bir tür defterdir. Notluklar, matbaa baskısı kullanılarak üretilmekte ve çoğunlukla firmalar tarafından reklam aracı olarak kullanılmaktadır.

Promosyon dönemlerinde firmaların en çok talep gösterdiği ürünlerden biri olan notluk, hemen herkesin kullandığı malzemeler arasında yer almaktadır.

Notluk üzerinde yer alan firma logosu ve iletişim bilgileri sayesinde, firmalar müşterilerine her an kendilerini hatırlatma ve ihtiyaç duyulduğunda kolay ulaşılabilme imkânından yararlanırlar.

Not Defteri Nasıl Tasarlanır?

Firmaların promosyon ürünü olarak bastırıp müşterilerine dağıttıkları ürünler arasında ilk sıralarda yer alan notluk tasarımı, firmanın kurumsal kimliğine uygun özellikler taşımalıdır. Notluk üzerinde mutlaka firma logosuna yer verilmeli, bu sırada renklerin orijinal logoya uygunluğu ve logonun ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Logo notluk üzerine yerleştirilirken büyüklüğü ve şekli doğrultusunda bir yer belirlenmelidir. Notluk çeşitlerinin bazılarında üst ve alt kapaklar kalın kartondan yapılmakta ve kapakların iç kısımlarında firmanın ürün ve hizmetlerinin fotoğraflarına yer verilmektedir.

Not Defteri Çeşitleri Nelerdir?

Masa üstünde kullanılmak üzere tasarlanan küp blok şeklindeki notlukların, dağılmayacak şekilde tutturulması ya da kutulu olarak tasarlanmaları kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Matbaamızda, matbaa baskı teknikleri konusunda deneyimli tasarımcılarımız ve konusunda uzman baskı teknikerlerimiz, firmaların ihtiyacı olan notlukların tasarlanması basımı konusunda en iyiyi sunma hedefiyle çalışmaktadırlar. Notluk ve diğer promosyon ürünlerinin hazırlanmasında yılın her döneminde müşterilerimize hizmet veren matbaamız, en gelişmiş baskı makineleri ve tekniklerini kullanarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Not Defteri İmalatı

Firmaların tercihlerine göre, farklı notluk tasarımlarıyla karşılaşılabilmektedir. En alışılagelmiş notluk çeşitleri ise; spiralli notluklar, üstten tutkallı notluklar, küp bloknotlar ve kutulu bloknotlardır. Notluklarda en tercih edilen kâğıt cinsi ise; 70 ya da 100 gr 1. Hamur kağıttır.

A4, A5, A6 ölçülerinde notluklar genellikle her kesime hitap ettiğinden, en fazla sipariş bu ölçülerde alınmaktadır. Özellikle yılbaşı gibi promosyon ürünlerine taleplerin arttığı dönemlerde, takvim, notluk ve ajanda hemen her firmanın tercih ettiği ürünler arasında yer almakta ve çok sayıda kişiye hediye edilmektedir.

Matbaamızda, ofset ya da dijital matbaa teknikleri ile üretimi yapılan notluk ve diğer ürünler, üstün kalitesi ve tasarımıyla herkes tarafından severek kullanılmaktadır.