Kullanım Kılavuzu

Tüketici ve üretici arasında görünmez bir iletişim sağlayan ve üretiyici de tüketiciyi de koruma altına alan teknik bilgilerden oluşan belgeye kullanım kılavuzu denir.

Kullanım Klavuzu Nedir ?

Ürünlerinizin nasıl kullanacağı, özellikleri, nelere dikkat edilmesi, nelere önem verilmesi gerektiği hakkında bilgi veren; kullanıcıları gereken yerlerde uyaran ve alınması gereken önlemleri belirten ve matbaa şirketlerinde basılan yazılı belgeler de denilebilir. Sizler de müşterilerinize, ürünleriniz hakkında daha detaylı bilgi vermek, ürünlerinizin kullanım şartlarını net bir şekilde ifade edilmesini sağlamak için, ürünlerinizin yanında kullanım kılavuzuna da yer verebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu İçerikleri

Kullanım kılavuzu içerik açısından son derece önemlidir. Kullanım kılavuzları içeriğinde; kapak sayfası, içindekiler bölümü, genel bilgiler, ürün kullanımı, ürün bakımı, ürün hakkında sık sorulan sorular ve indeks kısmı yer alır. Bölümlerin içerikleri ne kadar detaylı yazılırsa; müşteri memnuniyeti de bir o kadar iyi olur. Kullanım kılavuzlarının en önemli kısmı olan içindekiler bölümünü oluştururken; ana amacınız, müşterilerinizi doğru bir şekilde yönlendirmek ve kılavuzun zaman kaybedilmeden kolay bir şekilde kullanmasını sağlamak olmalıdır. Tüm bunların yanında; matbaa kısmı da kullanım kılavuzları için son derece öenmlidir. Oluşturduğunuz içeriklerde doğru yazım tekniklerinin kullanılması, teknik terimlerin anlaşılır olması, yazı karakteri ve puntosunun doğru seçilmesi, görsel kullanımı varsa; görsellerin doğru yerleştirilmesi matbaa şirketinizle yapacağınız iş birlikli çalışma sayesinde kolayca halledilebilecek alanlar arasındadır. Ancak burada önemli olan; kolay halledilebilir olmasının profesyonel bir matbaa şirketine bağlı olmasıdır.

Kullanım Kılavuzu Amaçları

Hizmet verdiğiniz sektörde; müşterilerinizin sunduğunuz ürünleri çok daha verimli ve iyi bir şekilde kullanabilmesi, her an sizlere ulaşama sorununu önüne geçilebilmesi, akıllarına takılan tüm soruların cevaplarına tek bir yerden ulaşabilmeleri kullanım kılavuzu amaçları arasındadır. Tüm bu amaçları sağlıklı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmek, profesyonel bir hizmet sunabilmek, basım tekniğinden görsel kullanımına, içerik oluşturulmasından yazım şekillerine kadar her alanda iyi bir hizmet verebilmeniz doğru bir matbaa şirketi ile çalışmanıza bağlıdır. Bizler, sizlerin en iyi şekilde hizmet verebilmesi ve en doğru şekilde kullanım kılavuzu hazırlayıp istediğiniz adette bastırabilmeniz için sizlerin hizmetinizdeyiz.