Kartvizit

Kartvizit; matbaa ürünleri arasında yer alan; kendiniz ya da firmanız için çıkartacağınız; firmanızı ya da kendini tanıtan kısa bilgilerin yer aldığı ve ihtiyaç duyulduğunda sizlere ya da firmanıza ulaşılabilecek bilgilerin de yer aldığı kitlenin aklında kolayca kalabilir ve sizlere istenildiği an ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Hatırlanmanızı sağlayan kartvizitler; hizmet verdiğinizde sektörde, firmanızın ya da şahsınızın sürekliliğini sağlama açısından çok önemlidir.

Kartvizit Özellikleri

Kartvizit bastırmak istediğinizde; karşılaşacağınız belli başlı özellikler yer almaktadır. Bu özelliklerin ilki ölçüleri olmaktadır. Kurumsallığın yansıtılması istendiğinde genellikle tercih edilen klasik kartvizitlerin ölçüleri; 5.5 x 8.5 cm olmaktadır. Bunun haricinde; teknolojinin her alana girmesi ve bu sayede dijital dünyanın gelişmesi ile dijital kartvizitleri de tercih edebilirsiniz. Klasik kartvizit ölçülerini tercih etmeniz sizler için çok daha yararlı olacaktır. Cüzdanlarda bulunan kartvizitliklere sığması ve dolayısıyla kişilerin her an yanında taşıyabilmesi; sizlere ulaşılması bakımından ve müşterileriniz açısından daha kullanışlı olma özellikleri nedeniyle tercih edilebilinir.

Kartvizit Modelleri

Kartvizit özellikleri içinde; bastıracağınız kartvizitlerin renk ve tasarımları da çok önemli olmaktadır. Güvenilir bir matbaa ile çalıştığınız takdirde; amacınıza yönelik kartvizitlere ulaşmanız mümkün olacak. Kartvizit tasarımlarında, göz yormayan sade tasarımların kullanılmasına, düzün bir Türkçe ile sunduğunuz hizmetin ya da şahıs bilgilerinin doğru ifade edilmesine ve tüm bilgilerin, ünvan, iletişim numaraları gibi bilgilerin, doğru yazılmasına dikkat edilmelidir. Seçtiğiniz kartvizit modellerinde renk tercihi de son derece önemlidir. Hizmet verdiğiniz sektöre yönelik, karakteristik bir renk tercihi yapmanız; sizlerin daha akılda kalıcı olmasına ve firmanızı ya da şahsınızı daha doğru temsil ve ifade etmenizi sağlayacaktır.

Kartvizitin Kullanım Amaçları

Profesyonel bir iş anlayışını ve güvenilir bir çalışan imajını; müşterilerinize ya da hitap ettiğiniz kesime en kesin biçimde göstermek için kartvizit bastırma yöntemi, en doğru yöntemlerden biri olacaktır. güvenilir bir matbaa şirketinden bastıracağınız kaliteli kartvizitleriniz sayesinde; elden ele dolaşma ve akılda kalma özelliklerinden dolayı reklam yapma, istenildiği her an sizlere ulaşılmasını sağlama ve böylece sizlerin hizmette devamlılığınızı kanıtlama, hizmet verdiğiniz alanda ihtiyacı olan kişilere tavsiye edilmenizi sağlama, kartvizit kullanım amaçları içinde yer almaktadır.