Karton Poşet

Markaların tanıtımında yararlanılan araçlar arasında yer alan poşetler, farklı kullanım alanlarına hitap eden matbaa hizmetlerinden biridir. Poşetler, mağazalardan satın alınan ürünlerin taşınması amacıyla farklı ölçülerde üretilmektedirler.

Poşet tasarım ve baskısında, hangi sektöre hitap ettiği en önemli unsurlarda biri haline gelmektedir.

Karton Poşet Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kâğıt ya da karton poşetler, markaların dışarıya açılan yüzü olmaları nedeniyle oldukça önemli reklam araçlarıdır. Poşetler, dış mekan tanıtım araçları arasında yer almakta ve anlık olarak görülebilen tüm reklam malzemelerinde olduğu gibi poşetlerin tasarımında da bu unsur önem kazanmaktadır. Anlık görülen reklam araçlarının tasarımında, çok kısa, açık ve net tasarımlara yer verilmelidir. Tasarımda yer alan unsurlar, dikkat çekici ve akılda kalıcı olmalıdır.

Poşet tasarımı söz konusu olduğunda, poşet ile ne tür ürünler taşınacağı da göz önünde bulundurulması gereken konular arasına girmektedir. Poşet ile taşınacak ürünün ağırlığı, poşetin ve saplarının tasarlanmasında yararlanılacak en önemli bilgilerden biridir. Matbaa hizmetlerimiz arasında, müşterilerimizin poşet taleplerini değerlendirerek ürünlerine en uygun tasarımların yapılması da bulunmaktadır.

Karton Poşet Çeşitleri Nelerdir?

Poşet çeşitleri, kullanılacak kâğıdın yanı sıra poşet ebatlarına göre de belirlenmektedir. Poşetlerde çeşitli kalın kartonlar kullanılabildiği gibi son yıllarda geri dönüştürülmüş kâğıt olan kraft kâğıttan yapılan poşetler oldukça ilgi çekmektedir. Sosyal duyarlılıklarını hedef kitlelerine ispatlamak isteyen firmaların ilk tercihi haline gelen kraft kâğıttan yapılmış poşetlere hemen hemen her yerde rastlanabilmektedir.

Karton Poşet Ebatları

Kâğıt poşetlerde standart ebatlar kullanılabildiği gibi, müşteri talepleri doğrultusunda farklı ebatlarda poşet üretimi de yapılabilmektedir. Poşetlerin ebatlarının belirlenmesinde, ne tür ürünlerin taşınacağının yanı sıra taşınacak ürünlerin boyutları da etkili olmaktadır.

Üzerinde firma logosu ve sloganının yer aldığı poşetlerin basımında ofset baskı tekniği hem hız hem de maliyet açısından en avantajlı tekniktir. Ofset baskı tekniği ile aynı anda çok daha fazla sayıda baskı yapmak mümkün olduğundan maliyet düştüğü gibi baskı süresi de bir hayli kısalmaktadır.

Ofset matbaa makinelerimiz ile müşterilerimizin poşet baskılarını hem uygun fiyat hem de üstün kalite avantajı ile yapmakta ve en kısa sürede teslim etmekteyiz.