Karton Çanta

Karton çanta, taşıma amacıyla yüksek gramajlı karton kullanılarak farklı ölçülerde üretilen bir tanıtım aracıdır. Matbaa ürünlerinden biri olan karton çantalar, çok geniş bir kitleye ulaşmaları nedeniyle en etkili reklam araçlarından biri haline gelmektedirler.

Karton Çanta

Karton çantaların tasarlanmasında hangi sektörde kullanılacakları önem taşımaktadır. Dış mekân tanıtım araçları arasında sayılan çantaların tasarımında bu hususun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Özellikle anlık görünürlük özelliği taşıyan tanıtım araçlarında kısa, açık ve net ifadeler kullanılmalı ve dikkat çekici unsurlara yer verilmelidir.

Karton çanta tasarımında önem kazanan bir diğer konu da taşımak için kullanılacağı ürüne göre boyut belirlenmesidir. Taşınacak ürünün ağırlığı ve boyutu bu konuda yönlendirici olacak ve hatta çanta saplarının türü ve şekli de bu bilgiye göre belirlenecektir.

Karton Çanta Çeşitleri

Karton çantalar genellikle boyutlarına göre sınıflandırılmakla birlikte, kullanım alanına göre çok farklı ölçülerde çanta üretimi yapılabilmektedir.

Karton çanta çeşitleri sıralanırken, matbaa tarafından kullanılan kâğıt türleri de kriterler arasında sayılmaktadır. Amerikan Bristol, kraft, kuşe karton ve kroma karton çanta üretiminde kullanılan kâğıt türleridir. Karton çantalar kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla körüklü olarak tasarlanmakta ve üretilmektedirler.

Matbaamız üretimi olan karton çantalar, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmakta ve uygun teknikle baskısı yapılmaktadır. Alanında uzman baskı teknikerlerimizin yanı sıra grafik tasarımcılarımız ve üstün teknolojiye sahip baskı makinelerimiz, müşterilerimizin çanta tasarımı ve basımı konusundaki beklentilerini karşılamamızda en güçlü araçlarımız haline gelmektedir.

Karton Çantada Hangi Baskı Tekniği Kullanılır?

Ofset baskı, aynı anda çok daha fazla ürünün basılmasına imkân tanıyan bir teknik olduğundan maliyet bakımından avantaj sağlamaktadır. Kuruluşun dışarıya yansıyan yüzü anlamına gelen karton çantalarda kullanılan malzemenin yanı sıra baskı kalitesi de önem kazanmaktadır. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda, ofset baskı çanta yapımında hem istenen kaliteyi sağlamak hem de maliyeti düşürmek konusunda en tercih edilen yöntemdir.

Karton Çanta Fiyatları

Matbaa makinelerimiz arasında bulunan ofset baskı makineleri, müşterilerimize en kaliteli ürünü en uygun fiyatla sunmamızı sağlamakla kalmayıp süre konusunda da büyük bir avantaj sağlamaktadır.