İnsert

Üretici veya perakendecilerin ürün ve hizmetlerindeki yenilik, indirim veya kampanya gibi ayrıcalıkları hedef kitleye duyurmak amacıyla yayınladıkları, belirli bir süre geçerlilik taşıyan yayınlar insert ya da insört olarak adlandırılmaktadır.

İnsert Nedir ?

Katalog ve broşürlere göre daha kısa bir süre kullanılabilen insertler, genellikle daha ince ve ucuz kâğıtlara basılmaktadır. Matbaa ürünleri arasında basımına sıkça rastlanan insert, hesaplı bir reklam aracı olmaları nedeniyle çok sayıda işletme tarafından tercih edilmektedir.

İnsertler Kimler Tarafından Kullanılır ?

Özellikle marketler tarafından çok sık tercih edilen ve anlık satışlarda hemen etkisini gösteren insertler, hızlı dönüşüm sağlamaları nedeniyle çok etkili bir tanıtım aracı haline gelmektedirler. Son zamanlarda marketler için en önemli tanıtım şekillerinden biri haline gelen insert, önlü arkalı tek sayfa olarak basılabildiği gibi 2 – 4 – 8 – 16 ve hatta 24 sayfalı insertler de basılabilmektedir. Matbaa, insert basımında genellikle A5, A4 ve A3 ebadındaki ince, düşük gramajlı ve maliyeti az kâğıtları kullanarak müşterilerine avantaj sağlamaktadır. Çok sayıda basılıyor olması nedeniyle maliyetin önem kazandığı insertin, aynı zamanda kısa süre kullanılması da maliyeti düşürmeyi gerekli kılan etkenler arasındadır.

İnsertte Ne Tür Bilgiler Bulunmalıdır ?

Perakende sektöründe yer alan firmaların indirim ya da kampanya dönemlerinde insert ihtiyacı da gündeme gelmektedir. Çoğunlukla haftalık ya da iki haftalık aralıklarla yenilenen insertlerin oldukça hızlı hazırlanmalarının gerekmesi matbaa için bir zorluk olsa da; insert ile duyurulmak istenen kampanya ve indirimler, müşterilere belli bir düzen halinde sunulmalı, kolaylıkla anlaşılır nitelikte olmalıdır.

İnsert basımında parlak kuşe kâğıdı uygulaması daha dikkat çekici olmasını sağladığından en fazla bu tür uygulamalar talep görmektedir. Müşterilere hızlı ulaşmanın en etkin yolu haline gelen insertlerin tasarımında katlamalı veya çok sayfalı örneklere daha sık rastlanmaktadır.

Matbaamızda, dijital baskı teknikleri kullanılarak, hem kalite hem de hız açısından avantaj sağlamakta ve müşterilerimizin insert ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt vermekteyiz. Uzman baskı teknikerlerimiz ve tasarımcılarımızın yanı sıra son teknolojiye sahip baskı makinelerimiz de müşterilerimizin beklentilerini en doğru şekilde karşılamamızda etkili olmaktadır.