Föy

Bir işletmenin ürün, hizmet ve kampanyalarını hedef kitleye en hızlı şekilde ulaştırmasını sağlayan etkili tanıtım araçlarından biri de föydür.

Föy Nedir ?

Matbaa hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkan föylerde işletmenin tüm ürün ve hizmetlerine yer verilebileceği gibi, ürün ve hizmetler gruplandırılarak da föye yansıtılabilir. Özellikle fuar gibi alanlarda belirli ürün ve hizmet gruplarını içeren föy kullanımına daha sık rastlanırken, gazete, dergi gibi yayın organlarıyla birlikte dağıtılan föyler daha geniş kapsamlı hazırlanmaktadır.

Föyde Neler Olmalıdır?

En hızlı tanıtım araçlarından biri olan föyde, işletmenin ürün ve hizmetlerinin fotoğrafları, fiyatları ve düzenlenen kampanyaya ilişkin detaylara yer verilmelidir. Föyde kullanılacak ürün fotoğraflarının profesyonel olarak çekilmiş olması, görsel yönden daha kuvvetli olmasını da sağlayacaktır. Bu nedenle, föy çalışması yapılırken bir matbaa ya da ajanstan destek alınması yararlı olacaktır.

Föy tasarımı, matbaamız bünyesinde görevli tasarımcılarımız tarafından yapılarak müşterimizin onayıyla basıma hazır hale getirilebildiği gibi; müşterimiz ya da çalıştığı ajans tarafından yapılan tasarımların baskısı da yapılmaktadır. Bazı föylerde renk konusunda hassas ürünlerin yer alması nedeniyle, baskı öncesinde dijital prova alarak baskı kalitesini güvence altına almakta ve müşterimizin memnuniyetini sağlamaktayız.

Föyde yer verilen ürün ve hizmetlerin fotoğraflarının belirli bir düzen içinde yerleştirilmesi, tüketiciler açısından anlaşılabilirliği arttıracağından, etkili bir sonuç alınmasında da yararlı olmaktadır. Ayrıca, föy üzerinde yer verilen bilgiler arasında, kampanya ya da indirimin hangi tarihler arasında ve hangi mağazalarda geçerli olduğunun da mutlaka belirtilmesi müşterilerin kafasının karışmasını engelleyecektir.

Föy Çeşitleri

Föy basımında genel olarak tercih edilen kağıt cinsi kuşe kağıttır. 90 ile 250 gr arası kuşe kâğıt kullanılarak basılan föyler, baskı kalitesi bakımından daha iyi sonuç vermektedir. Föy tasarımında, farklı ebatta kağıtların kullanılması mümkündür. A5 ya da A4 boyutundaki tek sayfalı föyler matbaa hizmetlerinde en çok basımı yapılan türler olmakla birlikte, A4 boyutunda çok sayfalı föyler de hazırlanabilmektedir.

Matbaamızda, föy basımında dijital baskı tekniğinden yararlanmakta ve uzman kadromuz ile müşterilerimizin en geniş kitleye ulaşmasını ve etkili sonuç almasını sağlayacak çalışmalara imza atmaktayız.