El İlanı

Şirketlerin duyuru ve reklamları için kullandıkları en etkili ve ucuz matbaa hizmetlerinden biri de el ilanlarıdır.

El İlanı

El ilanı, bir işletmenin ürün ve hizmetleri ile ilgili kampanya ve duyurularının en geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayan bir tanıtım aracıdır. El ilanı ile duyurulmak istenen kampanyaya ilişkin detaylar vurgulanır ve dikkat çekmesi sağlanır.

El İlanının Özellikleri

El ilanının geniş kitlelere ulaşarak etkili sonuçlar sağlamasında sade ve anlaşılır olması önemli bir yer tutmaktadır. Hedef kitlenin ürün, hizmet ve kampanyalardan haberdar olmasını ve tercihlerini belirlemesinde son derece etkili olan el ilanları, müşterilerde ilk izlenimin oluşmasını da sağlayacak reklam araçları olduğundan tasarımı ve kalitesi de önem kazanmaktadır.

El ilanı basımında parlak kuşe kâğıt kullanımı en yaygın uygulama dolup, 90 gr ile 250 gr arasındaki kâğıtlar matbaa açısından da en iyi sonucu vermektedir. El ilanlarının dağıtımında farklı yöntemlere başvurulmakta, zaman zaman gazete, dergi gibi yayınların arasına koyularak müşterilere ulaşması sağlanmaktadır.

El İlanı Tasarımı ve Basımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

El ilanı tasarımı sırasında, ilanda verilecek bilginin miktarı kâğıt ebadının belirlenmesinde etkili olacaktır. A5 ya da A4 boyutundaki tek sayfalı el ilanlarında önlü arkalı baskı yapılabileceği gibi, çok sayfalı el ilanları da seçenekler arasında yer almaktadır.

El ilanlarında, kalite hedef kitle üzerindeki etkiyi arttırmak için önemli bir unsur haline gelmektedir. Bu nedenle, ilana basılacak fotoğrafların profesyonel kalitede olması, baskı kalitesini de arttıracaktır.

El ilanlarının tasarımı konusunda matbaamız kadrosunda yer alan tasarımcılarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. El ilanı tasarımını kendisi yapan ya da ajansına yaptıran müşterilerimizden gelen taleplerde de, tarafımıza iletin el ilanlarının baskısını tasarıma uygun olarak en kısa sürede gerçekleştirmekte ve teslim etmekteyiz.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel ürünler için az sayıda yapılacak el ilanı baskılarını da dijital ya da ofset baskı tekniklerini kullanarak yapmaktayız. Matbaa hizmetleri arasında yer alan el ilanları, şirketlerin uygulayacakları kampanyaların dönemine göre belirli sıklıkta bastırılabilmektedir. Genellikle haftalık ya da iki haftalık aralıklarla basılan el ilanları, müşterilerin hafızalarında kalmayı sağlamakta ve çoğunlukla bir sonraki ilanın gelmesi beklenmektedir.