Dergi

Matbaa ürünleri içinde yer alan dergi; günlük olarak yayınlanmayan, belirli periyotlarla hedef kitlesine ulaşan, yaygın okuma araçları içinde yer alan süreli yayın şekline denir.

Dergi Baskısı

Gazetelere ya da birçok kitaba oranla daha kaliteli kağıtlara basılan dergilerde; kullanılacak kağıt kalitesi müşteriler tarafndan da belirlenebilmektedir. Dergiler içerik olarak; yayınlanma amaçlarına yönelik haberler, görseller, makale ya da denemeler ve karikatürler yer alır. Dergi ismen; matbaa dünyasında süreli yayın olarak da adlandırlmaktadır.

Dergi Özellikleri

Dergiler; süreli yayın olarak isimlendirildikleri ve isimlerinde de anlaşılacağı üzre; belirli aralıklarla ve belirli amaçlarla yayımlanan ve basılması için kaliteli bir matbaaya ihtiyacı olan matbaa ürünleridir. Süre olarak, haftalık, aylık, 2 haftada bir, 3 haftada bir gibi basım periyotlarına sahiptir. Bu periyotlar, dergilerin yayım amaçlarına ve de içeriklerine göre belirlenir. Amacını en iyi şekilde yansıtabilmesi için dergilerin çok kaliteli ve çok profesyonel dergi tasarımlarına ihtiyacı vardır. Özellikle dergilerde ilk dikkat çeken nokta ön kapak olmaktadır ve iyi bir müşteri potansiyeli yakalanmak istendiğinde kaliteli bir ön kapak tasarımı da olmazsa olmazlar arasındadır. Dergi yapılışları ise 3 gruba ayrılır. Bunlar: iplik dikişten dergiler, tel dikişten dergiler ve amerikan ciltli dergilerdir. Sizler de hitap ettiğiniz alana yönelik en uygun dergi çeşitlerini; çok uygun fiyatlarda matbaamızda yaptırabilir; son teknoloji baskı yöntemlerimiz ve sizlerin istekleri doğrultusunda iş birliği içinde çalışma anlayışımızla; çok kaliteli bir şekilde hazırlanacak dergilerinizi okuyucularınıza ulaştırabilirsiniz.

Dergi Amaçları

Oluşturduğunuz içerikli en iyi şekilde ulaştırmak; hitap ettiğiniz kesim için gerekli yazıları, değerlendirmeleri ve yorumları paylaşmak ve de bunları çeşitli görsellerle desteklemek istediğinizde; tercih edilecek basım araçlarından biri dergi olmaktadır. Sizler de bu amaçları belirlediğiniz periyotlarda en kaliteli biçimde gerçekleştirmek istiyor ve bu kaliteye en uygun fiyatlarda sahip olmak istiyorsanız, doğru bir matbaa firması ile çalışmalısınız. Bu noktada; profesyonel hizmet anlayışımız ve kalite ile uygun fiyatı birleştirdiğimiz hizmetimizle, bizler devreye giriyoruz. Sizlerin ise tek yapması gereken; internet adresimiz ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşmak olacak.