Davetiye

Nişan, düğün, sünnet, toplantı, seminer, açılış gibi etkinlikleri katılması istenen konuklara duyurmak ve davet etmek amacıyla kullanılan kısa mektuplar davetiye olarak adlandırılmaktadır. Matbaa hizmetlerinden biri olan davetiyeler, özel davetiye kâğıtlarına basılırlar. Bir etkinlik için davetiye seçilirken, davetiyenin düzenlenen etkinliği içeriğine uygun olmasına özen gösterilmelidir.

Bir düğüne konukları davet etmek için kullanılacak davetiye ile bir açılışı duyurmak ve katılması istenen kişileri çağırmak için kullanılacak davetiye aynı özelliklerde olmayacaktır. Kullanım amacına göre, davetiyelerin kâğıt cinsinden baskısına kadar hemen her özelliği farklılık göstermektedir.

Davetiyenin Özellikleri Nelerdir

Davetiyenin seçimi ve basımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bunlar davetin türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi ortak bazı özelliklerden de bahsedilebilir.

Davetiye, düzenlenen etkinliğine göre özel olarak hazırlanmış kağıtlara basılmalıdır. Matbaa ürünleri arasında hazır davetiye seçenekleri bulunmakla birlikte müşteri talepleri doğrultusunda farklı tasarımlar da yapılabilmektedir. Tasarım davetiyelerde, her detay müşteri beklentisine uygun olarak tasarlanmakta ve aynı davetiyenin bir başkası tarafından kullanılmamış ve kullanılmayacak olması özelliğini arttırmaktadır.

Davetiye Kullanım Alanları

Davetiye üzerinde kullanılan ifadeler kısa, net ve anlaşılır olmalı, davette bulunulan etkinliğin ne tür bir davet olacağı belirtilmelidir. Etkinliğin nerede gerçekleştirileceği, ne kadar süreceği ve zamanı da davetiye üzerinde bulunması gereken bilgiler arasındadır. Etkinliği düzenleyen yani davette bulunan kişi ya da kuruluşun adı, davetiyenin kaç kişilik olduğu davetiyede belirtilmesi gerekenler arasındadır. Duruma göre davetiyeye üzerinde telefon numarası yazılı olan  “lütfen cevap veriniz” kartları da eklenebilmektedir.

Özel Davetiyeler

Davetiye seçiminde genellikle hazır davetiye modellerinden yararlanılmaktadır. Hazır davetiye modelleri arasında, çok basit ve sade seçeneklerden oldukça gösterişli olanlara kadar çok geniş bir ürün çeşitliliğiyle karşılaşmak mümkündür.

Matbaamız ürünleri arasında yer alan davetiye seçenekleri her zevke hitap eden nitelikte olup, özel davetiye taleplerinde de grafik tasarımcılarımız müşterilerimizin isteklerine uygun tasarımlar yapabilmektedirler. Ofset ya da dijital baskı teknikleriyle basılan davetiyeler, he açıdan davetin niteliğine uygun özelliklerde hazırlanmaktadır. Matbaa olarak, müşterilerimizin özel günlerinde konuklarını davet etmek amacıyla kullandıkları davetiyelerin tasarımı ve basımı konusunda gereken tüm desteği sağlamaktayız.

Fiyat Teklifi İçin Gerekli Özellikler

  • a- Hazır davetiye için;
  • Adet,  Ürün Ebatı
  • b- Özel imalat davetiye için;
  • Adet,
  • Ürün Ebatı,
  • Davetiye İçi ve zarfı için kağıt cinsi,
  • Kullanılacak Renk sayısı,
  • Özel kesim şekli,
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız, delik, kuş gözü vs.).