Broşür

Firmaların rekabet koşullarına uyum sağlamaları, geleceklerinin belirlenmesinde son derece etkili olmaktadır. Tanıtım araçları arasında en önemli yere sahip olan basılı tanıtım malzemeleri, matbaa hizmetlerini de ön plana çıkarmakta ve taşıdığı önemi arttırmaktadır.

Broşür, işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla kullandıkları basılı tanıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Ürün ve hizmetlerini hedef kitleye tanıtmak amacıyla firmalar tarafından bastırılan broşürlerin mümkün olduğunca fazla sayıda kişiye ulaşması hedeflenir.

Broşürler Nasıl Hazırlanır?

Broşürün hazırlanması sırasında en önem verilmesi gereken aşama tasarım aşamasıdır. Hazırlanan broşürlerin potansiyel müşterilere ulaşacağı düşünüldüğünde mümkün olduğunca dikkat çekici ve bilgi verici olması gerekmektedir. Özenle hazırlanmış bir broşür firmanın doğru tanıtımı anlamına geleceğinden, iş potansiyelinin artmasında da etkili olacaktır.

Broşür İmalatı

Broşür hazırlanması sırasında, her detayın titizlikle gözden geçirilmesi ilk gerekliliklerden biridir. Broşür ile tanıtılacak ürün ya da hizmetin hedef aldığı kitle iyi analiz edilmeli, pazardaki rakip firmaların broşürleri ve müşteriler üzerindeki etkileri değerlendirilmelidir.

Kullanılacak renkten fotoğraflara kadar her ayrıntının önem kazandığı broşürler, reklam için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Müşteride merak ve ilgi uyandıracak bir broşür başarılı bir broşür olarak yorumlanabilir. Broşür tasarımında, profesyonel yardım alınması kadar, bu konuda uzman bir matbaa ile çalışılması da başarıyı arttıracaktır.

Broşürlerde Ne Tür Kâğıt Kullanılmalıdır?

Broşürün tasarlanması sırasında, kullanılacak kağıdın kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Gramajı yüksek kağıtlar, çok katlamalı broşürlerde iyi sonuç vermediğinden, 40 gr’dan 320 gr’a kadar farklı özelliklerde kağıtlar kullanılabilmektedir. Kağıt kullanımında dikkat edilmesi gereken tek unsur kağıdın gramajı değildir. Kağıdın dokusu, cinsi ve mürekkebe olan duyarlılığı da dikkat gerektiren unsurlar arasındadır. Broşür söz konusu olduğunda, tasarım kadar baskı tekniği de önem kazanmakta dolayısıyla matbaa ile uyumlu çalışmak gerekmektedir.

Broşür Fiyatları

Matbaamızda, her türlü baskı tekniğinde uzman baskı operatörlerimiz, tasarımcılarımız ve son teknolojiye sahip makinelerimiz ile broşür tasarım ve baskısı konusunda müşterilerimize en iyi sunma hedefiyle çalışmaktayız. İşimizde gösterdiğimiz titizlik ve özenin müşterimizin başarısı anlamına geleceği bilinciyle ortaya çıkardığımız ürünler sayesinde müşterilerimizin iş hacmi artmaktadır.