Antetli Kâğıt

Şirketlerin piyasada daha tanınır hale gelmeleri, hedef kitleler üzerinde kalıcı etki bırakabilmeleri ve sürdürülebilirliklerini garanti altına almalarında kurumsal kimlik çalışmaları çok önemli bir yer tutmaktadır.

Matbaa hizmetlerine olan ihtiyacın da artmasına neden olan kurumsal kimlik çalışmaları, bir anlamda firma için toplum içinde bir imaj oluşturulması ve logo, amblem, renk gibi unsurlarla akılda kalıcılığı sağlamak anlamına gelmektedir.

Antetli Kâğıt Nedir?

Firmaların diğer taraflarla yaptıkları resmi ya da özel yazışmalarda kullanılan ve üzerinde firma logosunun, iletişim bilgilerinin basılı olarak bulunduğu kağıtlara antetli kağıt adı verilmektedir. Antetli kağıtlar, şirketlerin kurumsal imajları açısından en önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Antetli Kağıt Kullanımı

Matbaamız tarafından müşterilerimize sunulan hizmetler arasında kurumsal kimliğe yönelik tüm basılı materyallerin hazırlanması da yer almaktadır. Gerek tasarım aşamasında gerekse baskı sırasında müşterilerimizin ihtiyaçları değerlendirilmekte ve onlara yön gösterecek tasarım alternatifleri sunulmaktadır. Bazı müşterilerimiz, grafik tasarımcılarla çalışarak kurumsal kimlik çalışmalarını tamamlamaktadırlar. Bu tür durumlarda, matbaa oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Matbaanın grafik tasarımcıyla uyum içinde çalışabilmesi hedeflenen sonuç için son derece önemlidir. Tasarımcılar tarafından matbaamıza iletilen görseller, renk ve ölçüler konusunda büyük titizlik gösterilerek baskıya yansıtılmakta ve müşterilerimizin beklentileri eksiksiz olarak karşılanmaktadır.

Antetli Kâğıtlarda Hangi Bilgiler Bulunmalıdır ?

Antetli kâğıt, bir anlamda şirketin dışarıya açılan yüzü özelliği taşımaktadır. Bu nedenle kullanılan kâğıt cinsinden baskı kalitesine kadar her detay büyük önem taşımaktadır. Antetli kâğıtlar üzerinde, firma logosunun üst kısımda yer alması ilk gerekliliklerden biridir. Logo düz baskı ya da kabartmalı olarak yapılabileceği gibi sol, sağ ya da ortada yer alması firmanın tercihine bağlıdır. Antetli kağıt üzerinde sayfanın alt kısmında ise iletişim bilgileri yer almalıdır. Adres, telefon, faks, web sitesi adresi gibi bilgilerden oluşan iletişim bilgileri, firmaya daha kolay ulaşılmasını sağlayacağından oldukça önemlidir. Yazı karakteri seçiminde ise; kurumsal kimlik için seçilen karakterin kullanılması gereklidir.

Matbaa hizmetleri söz konusu olduğunda en yeni teknolojiyi sistemlerine uygulayarak sürekli gelişim içinde olan matbaamız, antetli kağıt başta olmak üzere firmaların tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.