Amerikan Servis

Yemek sırasında bazen bardaktaki içeceğin masa üzerine damlaması, bazen tabağın altına bulaşan yemeğin masa örtüsünü lekelemesi gibi sorunlarla çok sık karşılaşılmaktadır.

Amerikan Servis

Masa örtülerinin çabucak kirlenmelerine neden olan bu durum, masa örtülerinin ömrünün kısalması gibi sonuçlar da ortaya çıkarmaktadır. Genellikle yağ, salça gibi malzemeler içeren lekeler masa örtüsünden çıkarılamadığında lekeli örtü tekrar kullanılamamaktadır. Özellikle, otel, restoran, kafe gibi çok sayıda kişiye yemek hizmetinin sunulduğu yerlerde hem maddi hem de zaman açısından büyük kayıplara neden olan bu durumun önüne geçmek matbaa ürünleri arasında en çok talep gören ürünlerden biri olan Amerikan servis ile mümkün olmaktadır.

Amerikan Servis Nedir? Nasıl Kullanılır?

Masada yemek yiyecek kişiler için servis açılması sırasında masa örtüsünün üzerine ya da direkt masa üzerine yerleştirilen Amerikan servis, hem masa örtüsünün temiz kalmasını hem de masanın daha kolay temizlenmesini sağlamaktadır.
Gün içinde yüzlerce kişiye servis veren restoran ve kafeler için son derece pratik bir çözüm olan Amerikan servis sayesinde işletmeler müşterilerine ürünlerinin tanıtımını yapma imkanı da bulabilmektedirler. Hijyen açısından da önemli bir avantaj sağlayan Amerikan servis ile kirli masalar ve lekeli masa örtüleri de ortadan kalkmaktadır.
Matbaa ürünlerimiz arasında yer alan Amerikan servis uygulamalarında, işletmenin logosu, tanıtıcı bilgiler ya da menüden yemek örneklerine yer verilebildiği gibi; esprili, eğlenceli Amerikan servis örnekleriyle de karşılaşılabilmektedir. Çocuklar için boyamaya uygun resimler gibi uygulamalar, işletmenin müşterileri üzerinde sempati yaratmasında son derece etkili olmaktadır.

Amerikan Servis Tasarımı ve Basımı Nasıl Yapılır?

Amerikan servis ihtiyacıyla matbaamıza başvuran müşterilerimiz, kendi tasarımlarının kullanılmasını isteyebildikleri gibi, tasarımın tarafımızca yapılmasını da isteyebilmektedirler. Kendi tasarımlarını kullanmak isteyen müşterilerimizden Amerikan serviste kullanılacak görsele ilişkin dosya elektronik ortamda alınmakta ve basılabilir hale getirildikten sonra bire bir baskıya yansıtılmaktadır.
Matbaa imkânlarımızla yapılacak tasarımlarda ise; müşterimizin hitap ettiği kitle, işletmeye dair bilgiler, renk kullanımı gibi konuların yanı sıra ebat ve malzeme gibi unsurlar da göz önünde bulundurularak tasarım süreci tamamlanmakta ve müşterimizin onayıyla baskı aşamasına geçilmektedir.